Arapça Nasıl Öğrenilir?

Home  >>  Genel  >>  Arapça Nasıl Öğrenilir?

Arapça Nasıl Öğrenilir?

11
Eki,2017
Avatar
0

Günümüzde teklonojinin bu kadar gelişmiş olmasıyla beraber öğrenebileceklerimizinde sınırı olmamaktadır. Dil öğrenmek istiyorum diyor ve arapça öğrenmek istiyorsanız. Sizlere bu konuda bir kaç tavsiye ve eğitim setleri hakkında bilgiler vericeğim.

Öncelikle Arapça 28 harften oluşur. Bu temeli oluşturan şekil sayısı ise 17’dir. Arap yazısı sağdan sola doğru akış sergiler. Harflerin tamamı sessizdir. Harflerin seslenmesini sağlayan işaretler hareke ismini alırlar. Arap harfleri kelimeninin başında ortasında ve sonunda bulunmalarına göre kısmi değişiklikler gösterirler.

Arapça Öğrenmek için ilk başta Arap alfabesi’ni öğrenmeniz gerekmektedir. Nasıl bizim dilimizde İlkokul’da gördüğümüz eğitimde Alfabe’den başlandı. Arapça’dada aynı işlem geçerli neredeyse tüm dillerin alfabesini öğrenip sonra dili öğrenmeye geçilmektedir. Arapça uzaktan çok zor bir dil olarak görülsede aslında çok basit eğitimler ve çalışmalar sonucu elde edilebilecek bir dildir. Şimdi sizlere arapça öğrenme yolunuzda önemli noktaları belirteceğim.

Hergün mutlaka Arap kanalları izleyebilirsiniz bunu Youtube üzerinden arap programlarının aralarındaki konuşmalarlada pekiştirebilirsiniz. TRT Arapça veya Al-jazeera kanalıda olabilir. Bu kanallarda günlük kulak aşinalığı yaptığınız sürece ve sizlere önereceğim arapça eğitim setini çalıştıktan sonra düzenli bir şekilde tabi belli programlar yapmalısınız, yoksa sonuca asla ulaşamazsınız. Sizlere önereceğim arapça eğitim seti “Durusul Lugatil Arabiyye” şahsen sizlere bu makaleyi yazma amacım bende bu yollardan geçtim ve kendimi şuan arapça konusunda geliştirdim ve geliştiriyorum. Bu eğitim setini ister internet üzerinden çok cüzi miktarlara satın alabilir ya da Youtube üzerinden eğitim setini aratarak seri olarak paylaşılmış halini bulabilir ve eğitiminize hemen başlayabilirsiniz. Allaha Emanet Olun…

Ahmet Ündemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir