Peygamberimiz (s.a.v)’in Dilinden 10 Harika Dua

Home  >>  Genel  >>  Peygamberimiz (s.a.v)’in Dilinden 10 Harika Dua

Peygamberimiz (s.a.v)’in Dilinden 10 Harika Dua

27
Mar,2018
Avatar
0

1) “Allah’ım! Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım.Sana övgüyü saymakla bitiremem.Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.” (Müslim, “Salat”, 222)

dua eden eller


2) “Allah’ım! Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.”( Müslim, “Zikir”,96)

namaz kılmak


3) “Allah’ım! Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım.” (Ebû Davud, “Sâlat”, 367)

dua etmek


4) “Allah’ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım; zulmetmekten ve zulme uğramaktan da sana sığınırım.” (Buhâri, “Deavât”,40)

dua eden adam


5) “Allah’ım! Korkaklıktan sana sığınırım.Ömrün en düşük çağının zorluklarından, dünya fitnelerinden ve kabir azabından da sana sığınırım.” (Buhâri, “Cihad”,25)

iman hem nurdur hem kuvvettir


6) “Allah’ım! Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım işlerin şerrinden sana sığınırım.” (Müslim, “Zikir” 65,66)

namaz kılan adam dua


7) “Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım.” ( Ebu Dâvud, “Vitr”,32)

ellerini semaya açıp dua eden adam


8) “Allah’ım! Açlıktan sana sığınırım çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştır.Hainlikten de sana sığınırım çünkü hainlik, ne kötü bir sırdaştır.”(Ebu Dâvud,”Vitr”,32)

dua eden eller


9) “Allah’ım! Bedenime sağlık ver, gözüme sağlık ver, sağlığı benim varisim kıl (son nefesime kadar beni sağlıklı eyle). Hâlim ve Kerim olan Allah’tan başka ilah yoktur.Ulu arşın sahibi Allah’ı noksan sıfatlardan tenzih ederim.Her türlü övgü âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.” (Tirmizi, “Deavât”; 66)

dua


10) “Allah’ım! Senden hidayet, takva, iffet ve (gönül) zenginliği isterim.” (Müslim,”Zikir”,72)

cami içerisi

Kaynak : https://latuka.com/peygamberimiz-s-a-vin-dilinden-10-harika-dua/

Site : https://latuka.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir